Facebook Instagram
To jeszcze nie wszystko ;)

Białka Tatrzańska - co warto zobaczyć?

Białka Tatrzańska - co warto zobaczyć?

Białka Tatrzańska jest wyjątkową górską wioską, położoną w odległości zaledwie 20 km od Zakopanego. Znajduje się pomiędzy Wierchami o wysokości około 900 m n.p.m., przez które prowadzi jeden z piękniejszych górskich szlaków.

To niesamowite miejsce, które choć raz w życiu warto odwiedzić, by zachwycić się jego urokiem i szeregiem niepowtarzalnych atrakcji. Jednak sporo osób zastanawia się, na co jeszcze powinni zwrócić uwagę w trakcie pobytu w tej okolicy. W poniższym artykule można poznać odpowiedź na pytanie, co warto zobaczyć w Białce Tatrzańskiej.


Białka Tatrzańska latem - co warto zobaczyć?

Białka Tatrzańska jest miejscem, w którym atrakcje czekają na nas przez cały rok. Znajdziemy tam szereg wyjątkowych rozrywek zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

Jedną z najciekawszych form spędzania wolnego czasu w tak urokliwej lokalizacji stanowi jazda rekreacyjnym pojazdem Buggy. Jest on niezwykle lekki, wyposażony w duże koła z grubymi oponami, a pokonywanie nim trudniejszych terenów to niesamowita przygoda.

Wybierając się do Białki Tatrzańskiej, warto w swoim harmonogramie uwzględnić również lodowisko. To teren o bardzo dużej powierzchni, w którym swoje miejsce znajdą nie tylko rodziny z dziećmi. Możemy skorzystać w nim z nauki jazdy na łyżwach, jednak to opcja dostępna jedynie od jesieni do wiosny.

Natomiast latem możemy skorzystać z uroków Term Bania, które są jedną z najciekawszych atrakcji w tym regionie. Składają się z kompleksu basenów zarówno umiejscowionych na wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu, wypełnionych mineralną, termalną wodą sięgającą 38 stopni Celsjusza. W tak niesamowitym miejscu możemy zregenerować swoje mięśnie i zrelaksować się po dniu przepełnionym zapierającymi w dech piersiach wrażeniami.

Białka Tatrzańska - co zwiedzić?

Ciekawym miejscem, które powinniśmy odwiedzić, udając się do Białki Tatrzańskiej, jest dom do góry nogami. Jest on położony w stolicy tatr - Zakopanem, które jest położone około pół godziny drogi samochodem od Białki Tatrzańskiej. To niewielki, piętrowy budynek, w którym sufit służy za podłogę, natomiast podłoga stanowi sufit. Taka atrakcja zapewnia nam świetną zabawę, gdy wraz z bliskimi będziemy próbowali zachować równowagę.

Jednym z budzących największe zainteresowanie rozrywek w Białce Tatrzańskiej jest Kościół św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. To jeden z ciekawszych zabytków, za którego budowę odpowiadali Jędrzej Topór i Jan Chlipalski. Budowla składa się z nawy głównej, prezbiterium, a także wieży. Natomiast we wnętrzu kościoła wystawione są aż trzy zabytkowe ołtarze w stylu rokokowo-klasycznym.

Białka Tatrzańska - gdzie się zatrzymać?

Decydując się na wypoczynek w Białce Tatrzańskiej, warto zapoznać się z ofertą naszego hotelu. Oferujemy komfortowe warunki w górach z niesamowitymi widokami oraz kuchnią na wysokim poziomie. Wyróżniamy się dbałością o detale, a lokalizacja blisko term spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. W naszym hotelu można skorzystać ze strefy SPA&Wellness oferującej realksujące masaże wykonywane przy użyciu naturalnych kosmetyków.

Białka Tatrzańska - co warto zobaczyć? Podsumowanie

Białka Tatrzańska jest niesamowitym miejscem położonym zaledwie 20 km od Zakopanego. Warto tu przyjechać, by pozachwycać się jej urokami, niesamowitymi widokami oraz szeregiem atrakcji, które czekają na nas na miejscu.